Jak skorzystać?

Dla kogo?
Pakiet przeznaczony jest dla mężczyzn, którzy chcą dokonać ogólnej oceny swojego stanu zdrowia oraz w diagnostyce chorób nowotworowych.

Jak przygotować się do badania?

Badanie kału

  1. Pobieramy małą ilość do specjalnego pojemniczka. Służy do tego umieszczona
    w nim łopatka. Próbka kału powinna mieć wielkość orzecha włoskiego.
  2. Ważne, aby pobrany materiał pochodził z różnych miejsc tej samej porcji kału.
  3. UWAGA! Do badań mikrobiologicznych i mykologicznych należy użyć pojemniczków jałowych i dostarczyć   materiał do laboratorium w około godzinę od pobrania.

Badania z krwi krew pobierz rano na czczo, a ostatni posiłek poprzedniego dnia zjedz nie później niż o godz.18.00.  Przed badaniami możesz pić dowolne ilości wody oraz zażywać standardowe leki. Bezpośrednio przed i po badaniu unikaj wysiłku fizycznego i stresu.

Ile czeka się na wynik?
Wyniki dostaniesz w ciągu 2 dni roboczych.

Gdzie można zrobić badanie?
Listę wszystkich punktów pobrań znajdziesz
tutaj. Nie musisz wcześniej umawiać się na wizytę. Wystarczy, że wygenerujesz kod badania, zapiszesz ID użytkownika MultiLife, i z tymi danymi udasz się do najbliższego punktu pobrań

Co wchodzi w skład pakietu?

  • Morfologia krwi (pełna) – podstawowe badanie oceniające ogólną kondycję organizmu.
  • OB – przesiewowe, nieswoiste, badanie pozwalające na wykrywanie i monitorowanie przewlekłych stanów zapalnych organizmu, związanych ze zmianami stężenia białek we krwi. 
  • PSA – marker przerostu prostaty, przydatny w diagnostyce, leczeniu i monitorowaniu przerostu prostaty raka i raka prostaty, badanie należy wykonać przed inwazyjnymi lub diagnostycznymi zabiegami na prostacie lub 2-3 tygodni po ich przeprowadzeniu.

Wszystkie badania są wykonywane z krwi.

  • Kał – krew utajona – badanie przesiewowe w kierunku raka jelita grubego. Stosowane również w diagnostyce niedoborów żelaza, szczególnie u chorych na niedokrwistość z niedoboru żelaza i ze zmniejszonym stężeniem żelaza i ferrytyny we krwi.

Przejdź do innych pakietów badań